Co to jest dochód z wydobycia?

Wiele osób interesuje ile i jak można zarobić na kryptowalutach. Głównym sposobem na zarabianie na cyfrowych monetach jest wydobycie. Zalety tego typu zarobków są oczywiste: nie trzeba zdobywać specjalnego wykształcenia ani codziennie chodzić do pracy, wystarczy założyć sprzę

Kiedy branża kryptowalut była w powijakach, kopanie było postrzegane jako niezrozumiała gra. Z biegiem czasu popularność kryptowalut wzrosła i stało się jasne, że na kopaniu monet można dobrze zarobić. To właśnie koszt „biletu wstępu” do tego biznesu znacznie wzrósł.

Mining to wydobywanie kryptowalut za pomocą technologii komputerowej. Zadaniem górników jest odnalezienie unikalnego hasha podpisującego blok transakcji, który zawiera informacje o wszystkich nowych i przeprowadzonych w systemie operacjach. W ten sposób górnicy utrzymują płynne działanie systemu, weryfikują transakcje i zapewniają spójność sieci.

Początkowo na kopaniu można było zarobić na zwykłym komputerze, nawet nie najmocniejszym. Dziś złożoność hashy kopania w sieciach popularnych kryptowalut wzrosła dziesięciokrotnie, więc wydobycie wymaga ogromnych farm kart graficznych lub specjalnych koparek ASIC. Wydobywanie na jednej konwencjonalnej karcie graficznej lub procesorze ma teraz znaczenie tylko w przypadku nowej, mało znanej kryptowaluty.

Nagroda między górnikami jest rozdzielana przez algorytm matematyczny osadzony w sieci. Na przykład w sieci Bitcoin początkowo oczekiwano, że górnicy otrzymają nagrodę w wysokości 50 BTC, które są wydawane w procesie wydobycia nowego bloku. Mniej więcej co cztery lata nagroda w sieci zmniejsza się o połowę i obecnie wynosi 6,25 BTC.

Wszystkie sieci kryptowalut mają swój własny algorytm wydobywania i nagradzania górników. Pierwsze altcoiny działają w zasadzie na zasadzie Bitcoina. Górnicy biorą udział w emisji nowych monet i otrzymują w nich nagrody. Emisja nowych monet cyfrowych jest czasami w całości przeprowadzana przez programistów nawet w momencie premiery. W tym przypadku, wykonując pracę, górnicy są wynagradzani w postaci opłat transakcyjnych.

Jeśli jesteś początkującym górnikiem, powinieneś przeczytać o https://woolypooly.com/pl/calc/what-to-mine-gpu kalkulator koparki kryptowalut, a przyda się to w twoich zarobkach

 

25 Views